Publiczne Przedszkole w Bobrowej
Konkurs plastyczny w Przedszkolu
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 23 marca 2015 17:13

"Marzanno, Marzanno ty zimowa Panno.." czyli Pierwszy Dzień Wiosny w Przedszkolu Publicznym w Bobrowej.

Pod takim hasłem Pani Ewelina Bizoń zorganizowała w Przedszkolu Publicznym w Bobrowej konkurs plastyczny na Marzannę. Dzieci razem z Rodzicami przygotowywały Marzanny, które przyniosły do Przedszkola. Kukiełki zimowej Panny wykonane z niezwykłą starannością z różnych materiałów, w tym przede wszystkim: słomy, bibuły
i innych materiałów naturalnych. Wspaniale, że dzieci mogły dowiedzieć się jak to było dawno, dawno temu, kiedy ich Rodzice byli małymi dziećmi i "topili" Marzannę
w rzece. Jeszcze ciekawsze opowieści przedstawili dzieciom dziadkowie i babcie opowiadając jak dawno, dawno, dawno temu, żegnano zimę. A wszystko to po to, żeby nie zaginęła tradycja, której co raz mniej w naszym codziennym życiu. Na konkurs zgłoszono 20 prac, wspaniałych prac. Każda Marzanna inna, wyjątkowa. Jury w składzie: z-ca Wójta Gminy Żyraków Grzegorz Reguła, Radna z Bobrowej -Zuzanna Janora, Radna z Bobrowej- Marzena Marzec, Barbara Kula - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Małgorzata Sehn - pracownik Biblioteki Publicznej w Bobrowej ogłosiło wyniki konkursu:

 

  • w kategorii: dzieci 3; 4-letnie
Im - Weronika Kubek
IIm - Kamil Strzałka
IIIm - Magdalena Czerniak
  • w kategorii: dzieci 5 letnie
Im - Gabriela Dadel
IIm - Wiktor Grzyb
IIIm - Amelka Orkisz, IIIm - Zuzanna Białas
  • w kategorii: dzieci 6 letnie
Im - Emilia Kobos
IIm - Anna Janora
IIIm - Wojciech Zawojowski
Nagroda specjalna: Michał Czaja i Jakub Czaja
Wyróżnienia:
Fabian Brzycki, Kinga Dziurgot, Kacper Grzech, Natalia Lik, Emilia Kurczyk, Natalia Ostrowska, Hanna Skrzypek, Jan Stefański.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom i dzieciaczkom za przygotowanie wspaniałych prac. Dziękujemy serdecznie również sponsorom, dzięki którym możliwe było nagrodzenie uczestników konkursu "małych i dużych."  Upominki dla dzieci oraz Rodziców ufundowali Rodzice, którzy chcieli pozostać anonimowi.
Następnie Pan Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Bobrowej Robert Madej wspólnie z Panią Gosią Sehn z Biblioteki Publicznej w Bobrowej wręczyli nagrody oraz pamiątkowe Dyplomy dzieciom i Rodzicom. Wszystkie dzieci zaproszono na słodki poczęstunek ufundowany przez Panie Radne: Zuzannę Janora i Marzenę Marzec. Dziękujemy. Na zakończenie wspaniałego przedpołudnia dzieci wzięły  udział w kolorowym korowodzie z kwiatami z kolorowej bibuły, ze śpiewem na ustach wesoło Witały Wiosnę... oglądając przez małe szkiełka wspaniałe zaćmienie słoneczka. Niesamowity Pierwszy Dzień Wiosny!

 

 
Przedstawienie teatralne "Piękna i Bestia"
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 23 marca 2015 16:52

Przedstawienie teatralne "Piękna i Bestia"

W tym roku szkolnym Przedszkolaki po raz kolejny brały udział w wycieczce. Tym razem byliśmy na spektaklu teatralnym w Miejskim Domu Kultury w Sędziszowie Małopolskim. Przedstawienie, a ściślej mówiąc musical w wykonaniu bardzo młodych aktorów bo uczniów szkoły średniej okazał się wspaniałym widowiskiem na miarę OSCARA! oczywiście nie tylko ze względu na wspaniałą grę aktorską, ale całą oprawę, która towarzyszyła temu przedstawieniu, tj. przepiękne kostiumy, dekoracje, układy taneczne i choreografia. Wszystko to sprawiło, że oglądaliśmy przedstawienie z zapartym tchem. Młodzi ludzie wykazali się niezwykłym kunsztem aktorskim. Dzieci były zachwycone, z wielkim zainteresowaniem, w ciszy i spokoju obejrzały 2 godzinne przedstawienie. Żal było wychodzić, wielka szkoda, że takie przedstawienie jest raz w roku, ale z całą pewnością nie opuścimy, następnego. Polecam wszystkim! Naprawdę warto. Młodym aktorom gratulujemy niezwykłego talentu!

 

 
Rekrutacja do przedszkola na r. szk. 2015/2016
Wpisany przez sdomagala   
czwartek, 26 lutego 2015 11:00
Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Bobrowej informuje, że rozpoczęła się rekrutacja do Publicznego Przedszkola w Bobrowej na r. szk. 2015/2016.

Dokumenty do pobrania:
  1. Informacja dot. rekrutacji do Publicznego Przedszkola w Bobrowej
  2. Regulamin rekrutacji do Publicznego Przedszkola w Bobrowej
  3. Deklaracja i wniosek o przyjęcie dziecka do Publicznego Przedszkola w Bobrowej na r. szk. 2015/2016
UWAGA! Do odczytania powyższych dokumentów wymagany jest program ADOBE READER.
 
Wycieczka do teatru
Wpisany przez Pani Marta   
czwartek, 18 grudnia 2014 14:10

2 grudnia nasze przedszkolaki były na wycieczce w prawdziwym teatrze ! Dzieci pojechały do Teatru im. Solskiego w Tarnowie na przedstawienie pt. " Lokomotywa". Większość dzieci pierwszy raz oglądała prawdziwy teatr od środka : scenę, widownię , kurtyną, aktorów. Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało, gdyż wykorzystano w nim dowcipne wiersze J. Brzechwy , J.Tuwima i innych autorów piszących dla dzieci. Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

 
Pasowanie na Przedszkolaka 2014
Wpisany przez Pani Marta   
piątek, 28 listopada 2014 13:47

25 listopada w naszym przedszkolu miała miejsce doniosła uroczystość : Pasowanie na Przedszkolaka. Pan Dyrektor Robert Madej wielką,drewnianą kredką pasował wszystkich nowych kandydatów na prawdziwych przedszkolaków.Zanim to nastąpiło kandydaci  wykazali się podczas części artystycznej przygotowanej przez Panią Małgosię. Wystąpiły również najstarsze przedszkolaki w pięknym przedstawieniu pt.: "Fabian, Jasiek i Jesień" przygotowanym przez Panią Ewelinę. Natomiast 5-latki wystąpiły w inscenizacji pt.:"Dbamy o swoje zdrowie" przygotowanej przez Panią Martę. Po pasowaniu miała miejsce Zabawa Andrzejkowa, podczas której konkursy z udziałem rodziców przeprowadziła Pani Ewelina.

 
Święto Pieczonego Ziemniaka
Wpisany przez Pani Marta   
sobota, 17 października 2015 14:55

4 października dzieci z naszego przedszkola , wraz z rodzicami, integrowali się podczas " Święta Pieczonego Ziemniaka". Bohaterem spotkania był ziemniak, czy to podczas konkurencji sportowych, czy też podczas konkursu na najlepszą sałatkę jarzynową. Konkursy brawurowo przeprowadziła Pani Aneta Sojka z Rady Rodziców Przedszkola. Na zakończenie spotkania wszyscy delektowali się pieczonymi ziemniakami prosto z ogniska. Wszystkim dopisywały dobre humory , pogoda też dopisała.

 
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2014/2015
Wpisany przez Pani Marta   
poniedziałek, 17 lutego 2014 20:05

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Bobrowej informuje,że od 1 marca 2014 r. rozpoczynają się zapisy dzieci do przedszkola. Karty zgłoszeniowe dziecka do przedszkola można pobierać w sekretariacie zespołu szkół lub u nauczycieli przedszkola od 1 marca 2014 r w godzinach od 8.00- 15.00 .Zapisy do Publicznego Przedszkola w Bobrowej ,39-203 Nagoszyn , tel. 14 6818099 lub 14 6824273 na rok szkolny 2014, 2015 będą odbywać się w terminie 1.03-31.03.2014 r. Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci 3,4, 5,6-letnie z terenu Gminy Żyraków. Informacje dotyczące rekrutacji dostępne są również bezpośrednio w placówce u dyrektora zespołu szkół i nauczycieli przedszkola.

Informacje dodatkowe :

Do przedszkola dzieci zapisywane są jeden raz w roku szkolnym. W kolejnych latach rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola również zobowiązani są do odebrania oraz wypełnienia nowej karty w celu kontynuowania edukacji w naszej placówce. W wyniku nowelizacji ustawy o systemie oświaty, w roku szkolnym 2014/2015  obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym objęte są dzieci pięcioletnie oraz dzieci sześcioletnie , które nie zostały objęte obowiązkiem szkolnym.

UWAGA RODZICE DZIECI 6-LETNICH (ROK URODZENIA 2008)

W roku szkolnym 2014- 2015 do szkoły pójdą już dzieci sześcioletnie , które urodziły się między styczniem, a czerwcem 2008 r. Dla dzieci 6- letnich urodzonych w drugim półroczu oznacza to przesunięcie obowiązku szkolnego o rok. Rok później , czyli w roku szkolnym 2015/2016 , do klasy pierwszej pójdą już wszystkie sześciolatki.

UWAGA RODZICE DZIECI 5-LETNICH (ROK URODZENIA 2009)

Dziecko w wieku 5 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym , w którym dziecko kończy 5 lat. W roku szkolnym 2014/2015 obowiązkiem odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego objęte są wszystkie dzieci urodzone w 2009 r.

 


 
Mikołaj 2013
Wpisany przez Pani Marta   
niedziela, 15 grudnia 2013 12:23

3 XII 2013 r. z naszymi przedszkolakami spotkał się niezwykły gość- Mikołaj. Przybył w towarzystwie Śnieżynek ,które zorganizowały dzieciakom ciekawe zabawy i konkursy , między innymi bitwę na śnieżki ( w tej roli wystąpiły papierowe kule;) . Spotkanie zakończyło się rozdaniem przez Mikołaja wspaniałych prezentów. Szczere podziękowania należą się członkom Rady Rodziców naszego przedszkola za pomoc Mikołajowi w przygotowaniu pięknych paczek dla każdej grupy z naszego przedszkola. Dziękujemy !!! :)

 
KULKOLAND
Wpisany przez Pani Marta   
piątek, 18 października 2013 11:27

17 października 2013 r. grupa " Maluchów" wraz z paniami : Małgosią i Anetą, udała się na wycieczkę do Centrum Zabaw " Kulkoland" w Dębicy. Wyjazd ten był nagrodą za szybką adaptację najmłodszych dzieci do warunków życia w przedszkolu. Dzieci świetnie się bawiły wraz z animatorami, odpoczęły podczas poczęstunku i we wspaniałych nastrojach powróciły do przedszkola.

 
PODSUMOWANIE KONKURSU
Wpisany przez Pani Marta   
środa, 30 października 2013 00:00

29 października, w obecności Pana Wójta- Marka Rączki,  podsumowano XII Gminny Konkurs Plastyczny " Jesień- bogactwo kolorów" , zorganizowany przez CKiP w Żyrakowie. Spośród 226 prac komisja wyłoniła laureatów, wśród których znalazły się również nasze przedszkolaki :

I miejsce- Wiktoria Sadłos ( opiekun p. Marta Sierosławska ), I miejsce- Natali Lik ( opiekun p. Ewelina Bizoń), II miejsce - Izabella Janora ( opiekun p. Marta Sierosławska), III miejsce - Hanna Skrzypek ( opiekun p.Ewelina Bizoń). Wyróżnienie uzyskała Amelka Radek ( opiekun p. Marta Sierosławska). GRATULUJEMY !!!

 
OGŁOSZENIE
Wpisany przez Pani Marta   
czwartek, 19 września 2013 07:33

UWAGA ! 26 września 2013 r. o godz. 16.00 odbędzie się w przedszkolu spotkanie z rodzicami. O godz. 16.00 będzie miało miejsce spotkanie ogólne z Panem Dyrektorem ZSP w Bobrowej, później odbędą się spotkania w grupach z wychowawcami. ZAPRASZAMY !

 
Rekrutacja na r. szk. 2013/2014
Wpisany przez Pani Marta   
piątek, 12 kwietnia 2013 05:56

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Bobrowej informuje, że rekrutacja dzieci do Publicznego Przedszkola w Bobrowej na rok szkolny 2013/2014 została zakończona - lista dzieci przyjętych.

Uwaga! Do poprawnego odczytania pliku wymagany jest program Adobe Reader.

 
Zajęcia otwarte
Wpisany przez Pani Marta   
poniedziałek, 25 lutego 2013 20:47

25 lutego w grupie starszaków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców: " Przedszkolne muzykowanie " . Celem tych zajęć było : rozwijanie aktywności i kreatywności u dzieci, rozwijanie umiejętności wypowiadania się przez muzykę, uczestniczenie w zabawach rytmicznych, pogłębianie więzi z rodzicami w trakcie wspólnych zajęć. Dzieci rozpoznawały instrumenty po dźwiękach, nazywały je, dzieliły na głoski ich nazwy, różnicowały dźwięki głośne i ciche, wykonywały akompaniament do piosenek na instrumentach perkusyjnych. Rodzice mieli okazję obserwowania swojego dziecka podczas zajęć na tle całej grupy przedszkolnej. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła pani Ewelina.

 
Wizyta Mikołaja
Wpisany przez Pani Marta   
czwartek, 06 grudnia 2012 18:09

6 grudnia odwiedził nas niezwykły gość -Święty Mikołaj w towarzystwie Śnieżynki. Przedszkolaki od dawna przygotowywały się do tej wizyty, powitały gości piosenkami i wierszami .Mikołaj w tym roku wjechał do przedszkola na rolkach! Po rozdaniu prezentów Mikołaj wraz ze Śnieżynką przeprowadzili zabawy i konkursy. Wszyscy świetnie się bawili, a Mikołaj obiecał,że powróci do nas za rok. Zapraszamy !

 
Pasowanie na przedszkolaka
Wpisany przez Pani Marta   
czwartek, 15 listopada 2012 12:12

14 listopada 2012 r. podczas bardzo miłej uroczystości z udziałem rodziców  :"Pasowanie na przedzskolaka",do grona przedszkolaków zostały przyjęte dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Najpierw na " scenie" wystąpiły starszaki przygotowne przez panią Martę. Później swoje umiejętności zaprezentowały najmłodsze dzieci przygotowane przez panią Gosię i panią Ewelinę. Po złożeniu ślubowania zostały pasowane przez Pana Dyrektora Roberta Madeja na prawdziwych przedszkolaków. W nagrodę wszystkie dzieci otrzymały słodkie niespodzianki , a od pani bibliotekarki z Boblioteki Publicznej w Bobrowej, Małgorzaty Sehn, kolorowe książeczki.

 
OGŁOSZENIE !!!
Wpisany przez Pani Marta   
środa, 29 lutego 2012 16:50

Przedszkole w Bobrowej ogłasza nabór dzieci na rok szkolny 2012/2013 w dniach: od 1 marca do 31 marca. Karty zapisu otrzymać u nauczycieli przedszkola. Rekrutacja obejmuje dzieci od 3-6 lat, a w szczególnych przypadkach dzieci 2,5- letnie.

Informujemy, iż wszystkie zajęcia dodatkowe (język angielski, religia i rytmika) realizowane będą poza 5-godzinną podstawą programową!

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają nauczyciele  w godzinach pracy pracy przedszkola od 7.00-do 15.30. ZAPRASZAMY !!!

 
Zabawa karnawałowa
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 23 marca 2015 16:20

Zabawa karnawałowa 2015

W styczniu "nasze" przedszkolaczki  po raz kolejny bawiły się na na balu karnawałowym z firmą "Mistyk". Wspaniałe animatorki przygotowały wiele różnych niespodzianek, były zabawy muzyczne, konkursy i bardzo ciekawe przebrania. Nawet Panie Wychowawczynie przebrane za księżniczki bawiły się doskonale.Pani Anetka, która pomaga w opiece nad maluszkami, wygrała w kategorii: dorośli na najlepszy kostium karnawałowy. Wśród dzieci oczywiście wygrani byli wszyscy. Każde dziecko wspaniale prezentowało się w stroju. Były: księżniczki, batman, motylki, biedronki, kowboj, zorro, tygrysek, i wiele innych ciekawych przebrań. Na parkiecie pojawił się też Klaun i Czerwony Kapturek, okazało się, że to Pani Madzia Kurczyk, przedstawicielka Rady Rodziców i Pani Gosia Sehn z Biblioteki, zaproszone na zabawę. Nie mogło zabraknąć słodkiej przekąski, czyli waty cukrowej, uwielbianej przez dzieciaczki. Zabawa zakończyła się wspaniałym korowodem. A dzieci już myślą o następnej... Nauczyciele oczywiście też! już planują stroje na następny Karnawał!

 
Dzień Babci i Dziadka 2015
Wpisany przez Pani Marta   
piątek, 23 stycznia 2015 14:13

22 stycznia nasze przedszkole gościło szanownych seniorów : Babcie i Dziadków. Przedszkolaki zaprezentowały się przed gośćmi w fantastycznych przedstawieniach i  pełnych humoru inscenizacjach.Obdarowały też gości, przygotowanymi wcześniej z wychowawczyniami, wspaniałymi prezentami. Niektórym babciom zakręciła się łezka w oku ze wzruszenia.Zapraszamy znów za rok !

 
Pasowanie na Przedszkolaka 2014
Wpisany przez Pani Marta   
piątek, 28 listopada 2014 13:47

25 listopada w naszym przedszkolu miała miejsce doniosła uroczystość : Pasowanie na Przedszkolaka. Pan Dyrektor Robert Madej wielką,drewnianą kredką pasował wszystkich nowych kandydatów na prawdziwych przedszkolaków.Zanim to nastąpiło kandydaci  wykazali się podczas części artystycznej przygotowanej przez Panią Małgosię. Wystąpiły również najstarsze przedszkolaki w pięknym przedstawieniu pt.: "Fabian, Jasiek i Jesień" przygotowanym przez Panią Ewelinę. Natomiast 5-latki wystąpiły w inscenizacji pt.:"Dbamy o swoje zdrowie" przygotowanej przez Panią Martę. Po pasowaniu miała miejsce Zabawa Andrzejkowa, podczas której konkursy z udziałem rodziców przeprowadziła Pani Ewelina.

 
Święto Pieczonego Ziemniaka
Wpisany przez Pani Marta   
piątek, 17 października 2014 14:55

4 października dzieci z naszego przedszkola , wraz z rodzicami, integrowały się podczas " Święta Pieczonego Ziemniaka". Bohaterem spotkania był ziemniak, czy to podczas konkurencji sportowych, czy też podczas konkursu na najlepszą sałatkę jarzynową. Konkursy brawurowo przeprowadziła Pani Aneta Sojka z Rady Rodziców Przedszkola. Na zakończenie spotkania wszyscy delektowali się pieczonymi ziemniakami prosto z ogniska. Wszystkim dopisywały dobre humory , pogoda też dopisała.

 
Nowy plac zabaw !!!
Wpisany przez Pani Marta   
wtorek, 02 września 2014 07:28

1 września został oddany do użytku nowy plac zabaw przy Przedszkolu w Bobrowej. Po Mszy Świętej inaugurującej nowy rok szkolny 2014/2015,ks proboszcz Kazimierz Talarek poświęcił plac zabaw w obecności Pana Wójta Gminy Żyraków -Marka Rączki oraz Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Bobrowej Pana Roberta Madeja. Po uroczystej akademii Pan Wójt odebrał podziękowania i kwiaty od przedszkolaków , które były reprezentowane przez Anię Janora oraz Natalię Ostrowską. Pan Wójt zebrał ogromne oklaski od zgromadzonych dzieci, rodziców i nauczycieli i stwierdził,że dla takich chwil warto żyć. Jeszcze raz bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY !!!

 

 
Karnawał 2014
Wpisany przez Pani Marta   
piątek, 14 lutego 2014 19:50

Ach, co to był za bal! 13  stycznia 2014 r. nasze przedszkolaki bawiły się na zabawie karnawałowej prowadzonej przez animatorów z firmy "Mistyk". Zarówno dzieci, panie prowadzące, jak też i wychowawczynie przybyły na bal w obowiązkowych w tym dniu strojach karnawałowych. Oprócz wesołych tańców i konkursów prowadzący zaproponowali dzieciom: malowanie twarzy, malowanie włosów oraz watę cukrową. Przez moment na balu zagościł sam Pan Dyrektor :)  W przerwie dzieci delektowały się sokiem i przepysznym waflem przygotowanym przez panią Anetę. Rodzicom dzieci  dziękujemy za pomoc w organizacji balu oraz przygotowanie przepięknych strojów dla wszystkich przedszkolaków.

 
Wycieczka do Rzeszowa
Wpisany przez Pani Marta   
niedziela, 01 grudnia 2013 11:57

Dnia 28.11.2013 r.dzieci z wszystkich grup naszego przedszkola wraz z paniami : Małgosią, Martą, Eweliną i Anetą udały się do Muzeum Dobranocek PRL-u oraz Fabryki Bombek Choinkowych " ROMEX" w Rzeszowie. Dzieci zostały zapoznane w muzeum z historią Gąski Balbinki, Jacka i Agatki, Żwirka i Muchomorka oraz Misia Uszatka. W fabryce przedszkolaki poznały cały cykl produkcyjny świątecznych ozdób. Zobaczyły jak się dmucha, srebrzy, maluje i dekoruje bombki choinkowe. Na pamiątkę pobytu w fabryce każde dziecko otrzymało bombkę z własnym imieniem. Dzieci pełne wrażeń , bezpiecznie wróciły do przedszkola. Wszystkim uczestnikom wycieczka bardzo się podobała.

 
PASOWANIE 2013
Wpisany przez Pani Marta   
czwartek, 21 listopada 2013 16:44

20 listopada 2013 r. odbyła się doniosła uroczystość : " Pasowanie na przedszkolaka". Najpierw w programie artystycznym wystąpiły i zatańczyły najmłodsze dzieci przygotowane przez panią Małgosię. Następnie Gr. II wystąpiła w pięknym przedstawieniu pt. " Dary Pani Jesieni" . W roli tytułowej zaprezentowała się Ania Janora, a dzieci przygotowała pani Ewelina. Na końcu zaprezentowały się najstarsze przedszkolaki przygotowane przez panią Martę w ciekawych inscenizacjach : " Dom pod grzybem", " O Jasiu i dzięciole" oraz w przedstawieniu pt.  " Jesień w lesie" ( w roli Pani Jesieni - Wiktoria Sadłos, w roli Jasia - Jaś Stefański ).Wszystkie grupy zebrały gorące owacje za swoje występy. Następnie Pan Dyrektor Robert Madej kolorową kredką uroczyście pasował dzieci, które w tym roku debiutują w roli przedszkolaka. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały wspaniałe prezenty przygotowane przez Radę Rodziców.

 
PODZIĘKOWANIA
Wpisany przez Pani Marta   
wtorek, 15 października 2013 18:03

W związku z utworzeniem III oddziału w naszym przedszkolu wyremontowano, z inicjatywy Pani Eweliny Bizoń, pomieszczenie dla tej grupy, które do tej pory pełniło rolę jadalni. W remont sali bardzo zaangażowali się rodzice przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy : Państwu Magdalenie i Mirosławowi Kurczyk, Panu Stanisławowi Sobuś za wykonanie mebli, Panu Marcinowi Ostrowskiemu za malowanie i szpachlowanie, Państwu Anecie i Pawłowi Sojkom za uszycie firanek do sali, pomoc w remoncie, wieszak dla dzieci do szatni. Dziękujemy również za wypranie wykładzin w całym przedszkolu Państwu Wójcikom. Farbę przeznaczoną na remont sali ufundował Pan Łukasz Golemo i sponsor pozyskany przez p.Martę Sierosławską- Zakład Kamieniarski Dariusz Łączak ( 150 zł). SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

 
SUKCESY NASZYCH WYCHOWANKÓW 2012/ 2013
Wpisany przez Pani Marta   
piątek, 28 czerwca 2013 07:47

W roku szkolnym 2012/ 2013 przedszkolaki brały udział w różnych  konkursach uzyskując następujące nagrody i wyróżnienia:

VI Gminny Konkurs Czytelniczy "Wakacje z książką" -  I miejsce: Natalia Łączak

V Gminny Konkurs Plastyczny "Moja zakładka do książki" (starszaki) - II miejsce: Michał Łączak, II miejsce:Ola Zawojowska, III miejsce : Madzia Lik; wyróżnienia: Zuzia Czerniak, Wiktoria Stalec, Kasia Janora ( opiekunowie : Marta Biduś i Ewelina Bizoń )

V Gminny Konkurs Plastyczny " Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna " - II miejsce : Katarzyna Janora (opiekun : Marta Biduś)

XI Gminny Konkurs Plastyczny : "Jesień - bogactwo kolorów" - III miejsce : Michał Partacz (opiekun: Marta Biduś)

IV Gminny Konkurs Plastyczny na Kartkę Wielkanocną : III miejsce - Przemek Szalwa ( opiekun : Ewelina Bizoń)

Konkurs Plastyczny zorganizowany w ramach "VI Dębickich Pół Nadziei" - I miejsce : Kasia Janora

(opiekun : Ewelina Bizoń); III Miejsce : Michał Łączak (opiekun: Małgorzata Morawczyńska)

VIII Gminny Konkurs Plastyczny : " Świat bajek i baśni w oczach dziecka" - Wyróżnienia : Zuzia Czerniak, Natalia Łączak, Michał Łączak ( opiekun : Marta Biduś)

- Wyróżnienie dla grupy 3-, 4- latków Publicznego Przedszkola w Bobrowej ( opiekun : Małgorzata Morawczyńska).

 
Ogłoszenie o rekrutacji do PP w Bobrowej
Wpisany przez Pani Marta   
wtorek, 26 lutego 2013 10:47

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Bobrowej informuje o rozpoczęciu procedury rekrutacji dzieci do Publicznego Przedszkola w Bobrowej na r. szk. 2013/14.

 
Dzień Babci i Dziadka. Karnawał
Wpisany przez Pani Marta   
czwartek, 07 lutego 2013 19:06

6 lutego gościliśmy Babcie i Dziadków na uroczystości przygotowanej specjalnie dla nich. Szanownych gości powitał Dyrektor Zespołu Szkół -pan Robert Madej. Zarówno maluszki, jak i starszaki zaprezentowały się w pięknych programach artystycznych. Maluchy przygotowały do występu panie: Gosia i Ewelina, starszaki- pani Marta.Po występach każde dziecko złożyło swojej babci i dziadkowi życzenia wraz z upominkiem.

7 lutego odbył się w naszym przedszkolu Bal Przebierańców. Wszystkie dzieci wesoło bawiły się przy muzyce, prezentowały swoje stroje, opowiadały kim są na balu. A ponieważ w tym dniu przypadał Tłusty Czwartek , podczas przerwy w zabawie dzieci degustowały przepyszne pączki zakupione przez panią Olę.

 

 

 
Dień Marchewki
Wpisany przez Pani Marta   
sobota, 17 listopada 2012 17:13

16 listopada w gupie starszej odbył się Dzień Marchewki, którego głównym celem było kształtowanie nawyków prozdrowotnych poprzez zabawę oraz sytuacje aktywizujace myślenie. W trakcie zajęć dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały warzywa ,zrobiły również surówkę z marchewki i jabłek, którą później degustowały.Na zakończenie wykonały pracę plastyczną : " Marcheweczka -z bibuły panieneczka". Zajęcia przygotowała i przeprowadziła pani Ewelina.

 
Wycieczka do Muzeum Regionalnego
Wpisany przez Pani Marta   
piątek, 05 października 2012 10:35

4 października 2012r. grupa starszaków ( dzieci 5-,6-letnie) odwiedziła Muzeum Regionalne w Dębicy. Dzieci ,wraz z wychowawczyniami: panią Basią i panią Martą, zwiedziły wystawy w Muzeum Regionalnym oraz obejrzały film : " Dawnych zabawek czar". Zapoznały się również z ekspozycją czołgów i zabytkowych wozów strażackich na dziedzińcu muzeum.Następnie wesoło bawiły się na placu zabaw w Ogródku Jordanowskim. Wycieczka zakończyła się pod pomnikiem Jana Pawła II, gdzie dzieci zapaliły znicze w związku ze zbliżajacym się Dniem Papieskim.Na zakończenie zaśpiewały piosenkę : " Taki mały,taki duży może świętym być ".

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 6